לימוד אנגלית חוויתי

אתם מוזמנים ללמוד אנגלית בכיף בברייט אינגליש

אי אפשר להדגיש יותר מדי כמה חשוב ליהנות כאשר אנחנו לומדים משהו, ואין זה שונה כשמדובר בלמידת השפה האנגלית. כל מורה עם מעט ניסיון יודע שהתלמידים שלו מתקדמים הרבה יותר מהר כאשר הם מוצאים עניין רב בתוכן הלימוד ובפעילות עצמה שבה הם לוקחים חלק. מעבר למה שמפיק התלמיד תוך כדי פעילות דינאמית וחווייתית זו, הנאה מהלימוד חשובה במיוחד על מנת לשמור על דרגת מוטיבציה גבוהה ולאורך זמן, מאחר והישגים והתקדמות אמתיים באים רק לאחר השקעה ממושכת שדורשת התמדה.

לימוד אנגלית חוויתי בברייט אינגליש, בנינו את תכניות הלימוד שלנו כשלקחנו בחשבון בדיוק את העובדה הזו, תוכן הלימוד ושיטת הלימוד שלנו מכוונים לעורר מקסימום עניין והנאה אצל הלומד ולגרום לו לצפות לכל שיעור כאילו היה השיעור הראשון בקורס. יחידות הלימוד פרוגרסיביות ומקנות לתלמיד כלים חדשים ממפגש למפגש, חומרי הלימוד עצמם דינאמיים ומקוריים וחשוב מכל שאובים מהעולם האמתי, כלומר מסרטים, סדרות טלוויזיה, שירים, מגזינים, תוכניות רדיו, אתרי אינטרנט ואפילו משחקי מחשב. בצורה זו למידת השפה הופכת לפעילות מעוררת, מהנה ונעימה שמאפשרת לתלמיד לפתח את כישוריו בכיף מבלי להכביד עליו.

רק במרכז הלימוד שלנו תהנו משיעורים כיפיים באמצעות שיטת טי. פי. אר שמבוססת על עשיית פעולות, אם מדובר בתסריטי פעולות מצחיקים ומקוריים שהתלמידים צריכים לעשות יחד בכיתה, או פעולות בזירות שונות בחו"ל כגון חוף הים, מסעדה, וסופרמרקט בדמות בריסטולים צבעוניים בהם נתנהל באופן דמיוני.

סיפורים אינטראקטיביים הנו עוד כלי מצוין בו התלמידים בונים יחד עם המורה סיפור דמיוני, דרך פעילות מודרכת שמבוססת על שאלות, בצורה כזו מתאפשר לתלמידים לשחק עם הדמיון ולקחת חלק פעיל בבניית הסיפור תוך כדי שהם עושים זאת במבנה דקדוקי מסוים כגון מבנה עבר סביל:

Teacher: Mr. Bennet was arrested in the early morning of June 2013 to the utter surprise of his wife and his neighbors. Why was he arrested?
Students: He was arrested because… (Students make up a reason)
Teacher: He was read his rights and quickly escorted to a police car that was waiting for him outside. Where was he taken?
Students: He was taken to… (Students make up a location)
Teacher: Was he released? When was he released?

למידה של השיר We are the Champions של להקת קווין או I Still Haven’t Found What I’m Looking for של להקת U2 שסביבן בנוי השיעור, מהווה דרך נהדרת ללמוד שימוש נכון במבנה הדקדוקי של הווה מושלם, תוך כדי למידה של ביטויים שימושיים רבים שמופיעים בשיר. זוהי דוגמא מצוינת לחומר לימוד אמיתי ששאוב מתרבות דוברת אנגלית, ולמעשה מאפשר לתלמיד ללמוד את האנגלית האמתית ממקור ראשון.

בברייט אינגליש במקום לקרוא סיפור, אנחנו מספרים סיפור דרך עבודה עם "סיפורי תמונות" התלמידים צריכים לספר את מה שהם רואים בתמונות קומיקס, או לסירוגין ל"קריין" את שמתרחש על מסך הטלוויזיה בסרטונים כמו מיסטר בין או בסתם בסרט רגיל כאשר הקול מושתק. מדובר בתרגול מאוד מהנה, שבסופו אפשר לגלות מה הדמויות באמת אמרו או עשו.

אלו רק מספר דוגמאות קצרות, שמהוות טעימה קטנה ממה שמחכה לכם במשך הקורס. הרעיון שעומד מאחורי כל התכנים והשיטות שמוזכרות מעלה, הוא לאפשר לתלמיד הישראלי ללמוד את האנגלית בצורה כיפית וראשונית, עם חומרים ששאובים באופן מקורי מעולם דובר אנגלית, אותם חומרים שבאמצעותם רוכש אמריקאי או בריטי את האנגלית שלו.

למעוניינים קורס אנגלית עסקית

מאמרים נבחרים

גולש יקר, מתחת תוכל למצוא תשובה לשאלות חשובות כגון:

  • מה היא הדרך הטובה ביותר ללמוד אנגלית?
  • מה ההבדל בין אנגלית עסקית לאנגלית מדוברת?
  • מה עלינו לעשות על מנת לשפר את שטף הדיבור והביטחון באנגלית ?
  • איך לכתוב את המייל המושלם?
  • מה המפתח ללימוד אפקטיבי?

לימוד אנגלית מדוברת

איך פשוט פותחים את הפה ומדברים אנגלית? בכתבה זו תגלו מה בדיוק צריך לעשות כדי להשתפר בתחום הזה, ומהר!

לימוד אנגלית עסקית

איך נשפר את האנגלית העסקית שלנו ונסתדר בחברה דוברת אנגלית? המפתח לשיפור אנגלית עסקית, ולמה חשוב לשים לב כשבוחרים קורס.

כתיבת מייל באנגלית

איך לכתוב את המייל המושלם? אספנו בשבילכם כמה טיפים חשובים וקווים מנחים שיעזרו לכם לשפר את המיומנות החשובה הזו.

לימודי אנגלית חוויתיים

מה הקשר בין הנאה וחוויה לבין למידה אפקטיבית? למטה תוכלו לגלות את התשובה לשאלה זו ומה היא גישת הלימוד במרכז אצלנו.