שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
אנגלית בטלפון

לדבר אנגלית בטלפון הוא שירות שהפך פופולרי ביותר בשנים האחרונות בישראל. עם כל שנה שעוברת נדמה שאנחנו הופכים עסוקים יותר ועסוקים יותר. 

אז זה נכון שיש לנו פחות זמן והרבה יותר נוח להרים את הטלפון לאיזו שיחה נחמדה של חצי שעה עם אמריקאי או בריטי, אבל האם זה באמת עובד? האם אפשר באמת לשפר את האנגלית שלנו פשוט באמצעות שיחות בטלפון וזהו?!? 

שנים ארוכות בבית הספר הרגילו אותנו ללמידה שכוללת בעיקר קריאה, כתיבה ודקדוק. עובדה זו גורמת לרבים מאיתנו להאמין ש”למידה אמיתית” זה עם ספר וחוברת מול שולחן עם מורה שמסביר על הלוח. 

מצד שני, תחשבו רגע באיזו שפה יש לכם את השליטה הגבוהה ביותר? כמובן, שפת האם שלכם. בשנים הראשונות שלמדתם עברית, עשיתם את זה עם ספר או חוברת? הקשבתם למורה מול לוח? קראתם? לא… עיקר התרגול שעשיתם היה הקשבה ודיבור.

כשבוחנים איך אנחנו לומדים את שפת האם שלנו, מגלים שלמעשה כל מה שאנחנו עושים ב5-6 שנים הראשונות זה רק להקשיב ולדבר. כשאנחנו עושים טעויות ההורים שלנו או האחים והאחיות שלנו מתקנים אותנו וככה אנחנו משתפרים עוד ועוד. קריאה וכתיבה מגיעים רק בשלב מאוחר יותר, אחרי שיש לנו כבר שליטה גבוהה בהבנת הנשמע ודיבור. למידה של דקדוק מגיעה בשלב ממש מאוחר, לקראת סוף הלימודים בתיכון, ולרוב בעלת השפעה מינורית על המיומנות שלנו בשפה. 

עובדה זו גם תואמת את ההתפתחות האבולוציונית של שפה אצל בני אדם. במשך כ-100,000 שנה הייתה קיימת רק שפה דבורה בעולם האנושי. רק לפני כ-3500 הומצא האלף בית הראשון והתחלנו לקרוא ולכתוב. שפה לומדים קודם כל דרך הפה והאוזניים. 

כשאנחנו לומדים שפה באמצעות הקשבה ודיבור אנחנו רוכשים את כל הדברים הבסיסיים והחשובים ביותר: ההגייה הנכונה של מילים ומשפטים. הביטויים השימושיים, אוצר המילים והמבנים דקדוקייים השכיחים ביותר בשפה שמאפשרים לנו לתקשר עם אנשים אחרים ולהסתדר בעולם. 

“אנגלית מדוברת” היא למעשה אנגלית. שיפור אנגלית מדוברת פירושה שיפור האנגלית באופן כללי, רכישת הבסיס לשפה עצמה. ללא הבסיס הזה, קשה מאוד להגיע לרמת מיומנות גבוהה בטווח הארוך. רוב תבניות השפה הגבוהות יותר שמצויות בקטעי קריאה, למעשה מבוססות על תבניות שפה פשוטות ומהותיות יותר, שמקורן בדיאלוג.  

לימוד אנגלית בטלפון משלב בתוכו את הגורמים החשובים ביותר לשיפור האנגלית שלנו:

  • תרגול הקשבה מרובה.
  • תרגול דיבור מרובה.
  • תדירות גבוהה של שימוש באנגלית.
  • פידבק רציף ממומחה בשפה שמאפשר לנו להשתפר עוד ועוד לאורך זמן. 

לסיכום, תרגול אנגלית בטלפון הינו אחד ממתכונות הלימוד הטובות ביותר לשיפור האנגלית שלכם ובמיוחד לשיפור האנגלית המדוברת. לתלמידים ברמות מתחילים מומלץ להתמקד יותר בהקשבה מאשר בדיבור בשלבים הראשונים על מנת לספוג את תבניות השפה כראוי.

שתפו! שגם אחרים יוכלו להנות :-)

שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו ולימדו אנגלית בחינם!

אינסוף טיפים, סיפורים ללימוד אנגלית בליווי שמע, אוצר מילים לפי קטגוריה, הסברים בעברית לדקדוק ועוד.